Pierwsze kroki Oferta O nas Blog Zapisy Kontakt Grafik Galeria
Pierwsze kroki Oferta O nas Blog Galeria Grafik Zapisy Kontakt

Wózek do zadań specjalnych – nasza przygoda z X-LANDEREM X-MOVE

Milena Kozłowska - 17 maja 2020

Tuż przed porodem

Zaczęło się tradycyjnie – jak każdy rodzic zaczęliśmy szukać wózka dla swojej księżniczki, zależało nam na wygodnym wózku, który sprawdzi się w terenie jak i na miejskich chodnikach (czytaj nierównych polskich chodnikach). 

Przejrzałam kilkanaście ofert, wypróbowałam kilka modeli różnych firm w sklepach i bardzo długo się zastanawiałam który wybrać. 

Jesteśmy aktywną rodziną, podróżujemy i tak naprawdę w wózek cały czas jest składany i rozkładany 😛 bo jestem z tych Mam które wolą mieć wózek obok siebie 😉

Treningi na świeżym powietrzu

Zastanawiałam się nad dwoma modelami firmy X-lander – X-MOVE i X-RUN bo będąc aktywną Mamą chciałam połączyć swoje fitnessowi pasje z macierzyństwem. X-RUN był mi sportowo bardzo bliski i konstrukcyjnie bardzo nam się podobał, ale zdecydowaliśmy się na X-Move. 

A teraz tłumaczę dlaczego.

Nasz wybór był podyktowany również porodem jaki mnie czekał – gdyż moja córeczka postanowiła nie przekręcać się i być ułożona pośladkowo to czekało mnie cesarskie cięcie. Po porodzie cesarskim cięciem wiedziałam, że mój powrót do aktywności będzie wydłużony i wiedziałam że zanim zacznę biegać będę musiała uporać się osłabionymi i pociętymi mięśniami brzucha itp. 

Pierwszy spacer

Przypominam po cesarskim cięciu powrót do aktywności jest wydłużony, ale to nie znaczy braku aktywności w tym czasie. Po cesarce, pracę nad powrotem do formy zaleca się rozpocząć już w szpitalu ćwiczeniami przeciwzakrzepowymi. Kolejne kilka dni to odpoczynek ale też tu warto wspomnieć że praca oddechem to już ćwiczenie tak sponiewieranych mięśni 😉 Po usunięciu szwów rozpoczynamy mobilizację blizny i wprowadzamy ćwiczenia korygujące postawę i wprowadzamy naukę prawidłowego oddychania ( uwierzcie mi, przetestowała wszystko na sobie i wiem co mówię)  i w tym czasie warto wybierać się na krótkie spacery , które będą korzystne dla Mamy – pamiętacie ruch to zdrowie –  dzięki delikatnej aktywności fizycznej zrosty nie będą tak duże a i koordynacja krążeniowo-oddechowa będzie znacznie lepsza. Można powiedzieć, że powrót do formy już się rozpoczął. Pragnę w tym miejscu powiedzieć każdej Mamie, świadomy powrót do formy to podstawa sukcesu który zaowocuje za kilka lat. Daj sobie czas i nie szalej z dużą aktywnością – oczyść się zakończ połóg i przystąp do intensywniejszych treningów.  Otóż do zajęć grupowych proponuje się po 12 tygodniach  przy cesarskim cięciu a po porodzie naturalnym po 6-8 tygodniach. Ja wróciłam do treningów intensywniejszych rzeczywiście po 12 tygodniach. 

Również ważna informacja – jak karmisz piersią to intensywne treningi pozostaw na czas po karmieniu – a teraz skup się na postawie 🙂 

X-MOVE jest z nami już ponad rok – jeju Zośka już ma rok – „Hello, kiedy to zleciało?” Po takim czasie mogę powiedzieć dużo na temat tego modelu bo naprawdę był z nami na wszystkich wyprawach małych i dużych. Był z nami nad morzem przemierzając piaski plaż, wyboiste dróżki górskie czy szalony wózek poszedł pobiegać po lesie z wózkiem z Zosią w środku ( tak nie mamy X-Run tylko X-MOVE – daje radę 😉 )

To teraz dokładniejsza analiza : 

Resztę opcji macie na ? https://x-lander.com/pl/wozek-dzieciecy-3w1-x-move.html?gclid=EAIaIQobChMI9NOYzLyu6QIVyuvtCh0RFwn7EAAYASAAEgLbr_D_BwE

Jeśli macie pytania pytajcie 🙂

Zadowolone użytkowniczki Zosia i Milena 🙂